– odnośnie starego, ale stale nowszego, planu PiS-u – zagospodarowania przedmieść Warszawy: – Stale jesteśmy tacy mali… Ale mimo to, szczególnie gdy mamy coś powiększyć, humor nas nie opuszcza. I słowami naszego świeżo upieczonego, atoli dobrze rokującego (rozmodlonego), studenta marketingu, zarządzania i informatyki z WSKSiM: Przecie ludzie muszo wiedzieć że my som wesoła elyta, a nie takie wielkie chhhhamy co sie rozpychajo, jak to… Pe-ło.

Żeby się o tym przekonać, wystarczy wpisać w Google „PiS sondaże”. Wyniki wyszukiwarki Google mówią same za siebie: z góry do dołu same TVN-y, Wirtualne Polski, Onety, Interie, Newsweeki, Wyborcze… Ale konserwatywny PiS razem ze swoim uśmiechniętym, zadowolonym z siebie posłem Suskim, wie co robi… Sondaże lecą PiS-owi na głowę, w niektórych sondażowniach PiS już przegrywa z PO, ale poseł Suski, jest dalej zadowolony…: – Wy głupki! To my wynaleźliśmy 500+!… Będzie nas teraz coraz więcej i dbając o politykę historyczną, będziemy mieli siłę! Siłę w narodzie, aby konserwatywnie rozprawić się z tą cholerną nowoczesnością!!! Zlikwidujemy internet, i coś takiego jak rankingi w wyszukiwarce Google, przestaną już nam zagrażać.

Tym samym, będziemy już mogli spokojnie wprowadzać nasz plan: totalnej dezubekizacji stolicy i jej okolic. Jak to zrobimy? Jesteśmy mistrzami od papierkowej roboty; kochamy wszelkie formalności. A formalnie, to-nie-my – PiS(!) – pobierać będziemy od tych głupich – co nie wiedzą kogo mają wybrać – większy podatek od nieruchomości. Już sadzimy lasy aby wzbogacić się o nowy surowiec na papier. Internet należy czymś zastąpić! Prawda!? Przed samymi wyborami, wyślemy naszych ukochanych obywateli do naszych urzędów po pobranie nowych wniosków, na nowe dokumenty – radośnie kontynuował swój wywód poseł Suski. – Wzorem naszej tradycji, zaleceń naszego ukochanego mistrza duchowego, nauczyciela Viktora Orbana, każdy musi mieć wpisany w swoich dokumentach właściwy adres zamieszkania!

Wypowiadając te mądre słowa, jako człowiek pobożny i szanujący prawo, głęboko w duchu pamiętał również o warszawskich bezdomnych – myśląc: „Patryk Jaki, i jego pomysł na – nowe – konserwatywne więzienia…”

– Poczta Polska… i nasza jedyna Gazeta Polska… też zarobią. Przecie zlikwidujemy wreszcie ten cholerny internet! Prawda?… Ha ha ha! – roześmiał się. – Wszystko dalej będzie po staremu, jak w naszej wspaniałej historii naszego dumnego narodu – „skłonnego do poświęceń” miał na myśli poseł Suski. – Z którym niebawem porozumiewać będziemy się, tylko listami poleconymi z potwierdzeniem odbioru. I tak zaprowadzimy ład i porządek. A to że odbiorcami tych listów poleconych będą również i nasi ukochani wyborcy/patrioci, to już trudno się mówi: straty, muszą być. Każdy państwowiec dobrze o tym wie: patriotyzm wymaga poświęceń. Zawsze są jakieś straty w ludziach. Prawda? Naszą dewizą jest: interes państwa, ponad interesem obywatela – skwitował roześmiany i zadowolony z siebie i swojego kolejnego genialnego pomysłu, poseł Suski.

– Panie pośle Suski!… Ale… Panie pośle Suski!… – odezwał się czołobitnym tonem, jeden z zakłopotanych, młodych posłów Prawa i Sprawiedliwości. – Ale już niedługo wybory do samorządów… – dodał bardzo po cichu.

– Cicho chłopcze!… do tego czasu, zdążymy wprowadzić nowy rodzaj patriotycznego totalitaryzmu.

Zbiorowy samobójca stanął na progu przepaści, i jednak się wycofał: – Dość mieliśmy seryjnych samobójców ostatnimi laty – towarzysze. Czas pomyśleć o emeryturze.

  Waldemar T. Laskowski

 

==================================================================

Swobodne rozpowszechnianie powyższego artykułu, polegające na jego przedruku – wszelkiego rodzaju powielaniu i publikacji gdziekolwiek indziej, możliwe tylko po podaniu adresu internetowego do artykułu źródłowego, lub podaniu adresu strony źródłowej z której on pochodzi. Oto link do strony źródłowej: https://waldorfus.wordpress.com/

Oraz: podaniu pełnej nazwy autora, zachowaniu oryginalnego tytułu – takiego jaki został wydrukowany na stronie źródłowej, oraz zachowaniu tekstu i grafiki w takim stanie, jakim zostały wydrukowane na stronie źródłowej. Wszelkie zmiany w tym artykule, np. polegające na skróceniu tekstu, możliwe tylko za zgodą autora.

==================================================================

Reklamy